Posted by admin on Lipiec - 5 - 2016 | Komentowanie nie jest możliwe

Chociaż Unia Europejska jest w kryzysie, to jednakże nie jest powiedziane, że nadal nie jest potężną organizacją. Przecież skupiła wokoło siebie wiele zamożnych krajów. W dalszym ciągu UE jest federacją szalenie zamożnych krajów.
Oczywiście nie wszystkie są naprawdę zamożne, lecz w porównaniu z chociażby większości krajów w Azji, to i tak UE jest potęgą. I chociaż ostatnio niezbyt szybko się rozwija, przynajmniej w porównaniu z chociażby Brazylią, to powinniśmy mieć na uwadze, że to w dalszym ciągu Chiny gonią nasz kontynent. Choć naturalnie wcale nie jest powiedziane, iż UE to idealna organizacja. Według mnie Unia Europejska to świetny pomysł – nawet po połączeniu i tak jesteśmy mniejsi, aniżeli Indie bądź Chiny, więc wyłącznie jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednak bardzo dużym minusem tej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest zbyt mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny i inne potęgi gospodarcze – lub aspirujące do ich miana, szybciej nas gonią. To źle, bo w końcu w naszym interesie jest to by UE ciągle była potęgą. I oczywiście pewnie tak będzie, ale ciężko jednoznacznie powiedzieć czy na przykład problem dużego bezrobocia, a zwłaszcza wśród młodych, szybko zostanie zażegnany. Może Europę czeka los chociażby Włoch, a więc co prawda zamożnego kraju, który jednak ma wielkie kłopoty z funkcjonowaniem? Ciężko w jednoznaczny sposób rzec…
Frazy kluczowe: Informacje, Wiedza i Szkoła, Nauka i Szkoła, Nauka i Wiedza.

Polecamy także inne wpisy:

Comments are closed.